Czas trwania: 10-30 minut

Pęcherz moczowy?: Opróżniony, z wyjątkiem diagnostyki nietrzymania moczu.

Miesiączka: Nie stanowi przeszkody w badaniu ginekologicznym i USG przezpochwowym, obfita miesiączka uniemożliwia pobranie cytologii czy diagnostykę infekcji i chorób szyjki macicy.

Dzień cyklu: Dla rutynowych wizyt najczęściej nie ma znaczenia, preferowana I faza cyklu.

Depilacja: Absolutnie nie jest konieczna.

Konsultacja ginekologiczna

Konsultacja jest podstawową formą interakcji pacjent-lekarz. Celem konsultacji jest rozwiązanie lub ustalenie postępowania mające na celu diagnozę i rozwiązanie problemu medycznego pacjenta. W trakcie konsultacji przeprowadzany jest wywiad i badanie fizykalne. W ginekologii podstawowym badaniem jest badanie na fotelu ginekologicznym, obejmujące badanie wewnętrzne i badanie we wzierniku.

Jeśli sytuacja tego wymaga, konsultacja może być rozszerzona o dodatkowe badaia, takie jak pobranie posiewu, cytologii czy wykonanie badania USG

Rezultatem konsultacji jest ustalenie leczenia lub planu dalszej diagnostyki i konsultacji lekarzy z innych dziedzin.

Ginekolog jest w stanie zaproponować pomoc w większości schorzeń narządu płciowego, niekiedy jednak efektem konsultacji jest skierowanie pacjenta do odpowiedniego specjalisty specjalizującego się w danym problemie - ginekologa onkologa, uroginekologa, perinatologa czy ginekologa-endokrynologa

Na naszej witrynie wykorzystuje się pliki cookies oraz inne techniki pozwalające nam zapamiętać i poznać sposób wykorzystywania witryny przez odwiedzających ją internautów. Dalsze użytkowanie tej strony oznacza akceptację tych warunków.